Yumurta Dolar'dan Fazla Artıyor. YUMURTA ALMAYIN

Herhalde tavuklar TOKİ den eve girdiler ve taksit ödüyorlar ve fiyatları bu yüzden yükselttiler.

Tek güçlü besin kaynaklarımızdan ve belkide ekmekle beraber tek besin kaynağımız olan yumurtayı elimizden alacaklar. 10 yumurta fiyatı 1 kilo tavuğa eşdeğer olmak üzere. Bu saçmalığa dur diyelim.

Evet arkadaşlar yukarda video içeriğimizde de gördüğünüz gibi bundan 5-6 ay önce bir video yayınlamıştık bu konuda ve bir uyarı yapmıştık. Yaz aylarında bir dönem düşüşe geçcede kışın gelmesi iel beraber endüstriyel çiflik yumurta fiyatları 1 tl ye yaklaşmış durumda. Bu gidişle OCAK ayı olmadan muhtemelen yumurta 1 tl olacak. Bizim gibi tavukçuluğun gelişimiş olduğu bir ülkede saın alma gücümüze göre kabul edilebilri bir şey değil.

Acaba merak ediyoruz bunun sebebi nedir? Birileri çıkıp eğer girdi maliyetleri derse inanmayacağımız bri şey olacak bu. Çünkü yumurta fiyatları doları aştı dolar %70 arttı yumurta ise nerdeyse %100 çünkü dolar 5.5 lira iken 8 lira oldu yumurta ise 40 kuruş iken 80/1 lira oldu..

Eğer sırf yurtdışına ihraç etmek yüzünden yani dolar kuru yüzünden dolayı yurt dışına yumruta satmak daha karlı diye ülkemizde yumurtayı yurtdışına verilen dolar bazlı fiyattan bize satıyorlarsa bunu kabul edemeyiz. Bu yüzden en güzel çözüm bir süre YUMURTA ALMAMAK ve yumurta tüketimini en aza düşürerek piyasanın ve piyasa yapıcıların bu konuna kendine gelmesini sağlamak.

Lütfen sizlerde bu konuda ki fikirlerinizi youtube video linkimize tıklayarak video altına yorum olarak yapabilirsiniz.